Eklektik Orchestra

Finał Eklektik Session 2018 odbędzie się w przestrzeniach Centrum Technologii Audiowizualnych, dawnej Wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Studio Filmowe im. Wojciecha Jerzego Hasa, w którym wystąpią muzycy, jest dziś idealnym miejscem do realizacji produkcji filmowych, telewizyjnych, zdjęć trickowych, animacji oraz wszelkiego rodzaju projektów multimedialnych.

 
eklektik-2017-dark.jpg
 
 

Podczas pierwszej części finałowego wieczoru zagrają trębacz Nils Petter Molvaer i gitarzysta Eivind Aarset, którzy występują razem w rozmaitych składach od wczesnych lat 90-tych. Wybitny norweski duet dopełni Samuel Rohrer, szwajcarski perkusista łączący w niezwykle wysmakowany sposób syntetyczne brzmienia organicznej elektroniki z jazzowym stylem improwizacji.

 
 
 

Tradycyjnie, po przerwie, do finałowego setu Eklektik Orchestry dołączą goście festiwalu. W tym roku międzynarodowy kolektyw zasilą m.in. charyzmatyczny Josh Dion i Geoff Kraly (Paris Monster), członkowie Buliding Instrument, Øyvind Hegg-Lunde oraz Åsmund Weltzien, a także Sebastian Studnitzky, trębacz, pianista i kompozytor z Berlina. W czasie obu finałowych koncertów, w studiu filmowym im. Zbyszka Cybulskiego wyposażonym w multi-ekranowe technologie projekcji, w czasie rzeczywistym odbędzie się wizualny remiks (odbicie) obrazu ze studia, w którym znajdować się będą muzycy. Publiczność doświadczy jednocześnie obu przestrzeni - będą one połączone dzięki specjalnie zaaranżowanej scenografii.

 

Oprawę wizualną finału Eklektik Session przygotuje Tord Knudsen, rezydent norweskiego festiwalu Punkt, który podczas realizacji obydwu finałowych setów wykorzysta sprzęt na co dzień służący do produkcji zdjęć filmowych. Autorem koncepcji finałowego wieczoru w Centrum Technologii Audiowizualnuch, jak i całego programu festiwalu, jest Radek Bond Bednarz, który również pojawi się na scenie z Eklektik Orchestrą. Obydwa koncerty nagłośni Roli Mosimann.

 
 
 

Eklektik Orchestra 2017
Architexture

Eklektik Orchestra 2016
Man Machine

 
 
 

Eklektik Orchestra 2015
Echoes

Eklektik Orchestra 2014
The Deep