27.04 Centrum Praskie KONESER WARSZAWA

 
 
 
before-2019-bg.jpg
 
 

Before 2019

W sobotę, 27 kwietnia w odremontowanym kompleksie Wytwórni Wódek „Koneser” na warszawskiej Pradze odbędzie się zapowiedź tegorocznej odsłony Eklektik Session. Poznamy także program festiwalu.

 

W ramach Before Eklektik Session 2019 wystąpią w Warszawie nowojorski duet Paris Monster oraz polsko-szwajcarsko-austriackie trio Hang Em High. Koncertom towarzyszyć będzie inauguracja kolejnej serii fotografii z cyklu Eklektik Portraits autorstwa Grzegorza Gołębiowskiego. 

Eklektik Session 2019 odbędzie się w dniach 4-6 października we Wrocławiu, tradycyjnie, w unikatowych lokalizacjach miasta. Hasłami przewodnimi tegorocznej odsłony są pojęcia „Domu i Tożsamości” [Home & Identity]. 

 
 
koneser-bg-1.jpg
 
 

Paris Monster USA

paris-1.jpg

Nowojorski duet charyzmatycznego Josha Diona i Geoffa Kraly’ego wystąpi premierowo z albumem "Lamplight".

Wydaje się, że pojęcie eklektyzmu zostało przez Amerykanów na nowo zinterpretowane, w swoich kompozycjach łączą mnóstwo stylistyk w nieprzewidywalnych konfiguracjach. Nie szczędzą dokładania warstwy dźwiękowego brudu do funku czy soulu, napędzając całość eksplodującym energią groove’em oraz nieszablonową elektroniką przy użyciu syntezatora modularnego. W uroczy sposób potrafią zagonić synth-pop do ‘garażu’nadając przy tym  dużo liryzmu, głównie za sprawą wyjątkowego wokalu JoshaDiona. Amerykanie doskonale znają rodzimą tradycję, wiedzą, co to korzenny blues, lecz nie pokazują tego wprost. Wystarczy zapoznać się ze znakomitymi singlami „Ape”, „Hot Canyon Air” czy „Ain’t No Movin’ Me”, aby poczuć ożywczą moc nowojorskiego duetu.

 
 
bg-color-1.jpg
 
 

Hang Em High PL • CH • AT

hang-1.jpg

Międzynarodowe power trio, którego inicjatorem jest Bond, basista, producent, założyciel platformy artystycznej oraz festiwalu Eklektik Session.

W Hang Em High korzysta głównie z basu dwu-strunowego, definiując niskie, low-rockowe brzmienie tria. Na bębnach oraz instrumentach pochodno-perkusyjnych gra Austriak Alfred Vogel, który oprócz projektów solowych Vogelperspektive współpracujem.in.z Matsem Gustafssonem, Peterem Evansem, Kalle Kalimą oraz Peterem Madsenem. Na klarnetach wymykający się spoza standardowej klasyfikacji Lucien Dubuis ze Szwajcarii, obecny na scenie jazzowej i muzyki improwizowanej od wielu lat z ponad 20 albumami w dorobku, z udziałem Marc’aRibot czy Barry Guya.

Hang Em High współpracuje chętnie z innymi muzykami jak Ståle Storløkken (Elephant9, Supersilent) Guo Gan z Chin czy Fumie Hihara z Japonii. Trio nagrało trzy albumy Hang Em High (2013)  Beef’n’Bottle (2015), Tres Testosterones (2017), które z powodzeniem prezentowali na całym świecie, od Europy przez Chiny, USA i Amerykę Płd. 

 
 
bg-color-1.jpg
 
 

Eklektik Session

Międzynarodowa platforma artystyczna oraz wyjątkowy festiwal, który zdążył wpisać się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych Wrocławia. 

Eklektik Session skutecznie zaciera granice stylistyczne, promuje oraz integruje środowiska twórcze, nawiązuje bliską współpracą z artystami, festiwalami oraz instytucjami z całego świata. Pomysłodawcą oraz dyrektorem artystycznym Eklektik Session jest Radek Bond Bednarz, wrocławski artysta, muzyk i producent; laureat Wrocławskiej Nagrody Muzycznej za nowatorstwo w tworzeniu muzycznego wydarzenia angażującego środowisko i publiczność w spotkanie z różnymi dziedzinami sztuki.

Kolejne odsłony festiwalu podsumowuje jedyna w swoim rodzaju Eklektik Orchestra realizując wszystkie założenia platformy ES. Finałowy zespół co roku występuje w innym, niepowtarzalnym składzie, z udziałem gości festiwalu z pogranicza wielu stylistyk, reprezentujących odmienne kultury. W dotychczasowych eklektycznych projektach  Eklektik Orchestry  udział wzięli m.in. Nils Petter Molvaer, Jan Bang, Erik Honore, Arve Henriksen, Sebastian Studnitzky, Josh Dion, Øyvind Hegg-Lunde, Samuel Rohrer, Eivind Aarset, Claudio Puntin, Loup Barrow, Nadishana, Mieko Miyazaki, Guo Gan, Ganesh Anandan, Erland Dahlen, Wu Wei, Tom Mays, Yonathan Levy oraz wielu innych wybitnych artystów z całego świata. 

 
 
 
bg-color-2.jpg
 
 

Eklektik Portraits

 
portrait-1.jpg
portrait-2.jpg
 
 

Integralna część festiwalu Eklektik Session. Cykl, który powstał z połączenia dwóch największych pasji, muzyki i fotografii.

To zapis krótkich spotkań, spontanicznych rozmów, wspólnych improwizacji, próbą uchwycenia nieuchwytnego. Jest niecodzienną przestrzenią kreacji dla muzyków, którzy zgodzili się stanąć przed obiektywem i na kilkanaście minut zamienić muzykę w obraz. Eklektik Portraits to także próba zapisu relacji człowieka z przestrzenią, gdzie miejsca i przedmioty stają się abstrakcyjne, zależne i względne. Autorem serii eklektycznych portretów jest Grzegorz Gołębiowski.


 
bg-color-1.jpg